O mnie

Piotr Filipowicz
Piotr Filipowicz

Software Architect

W chwili obecnej jestem architektem IT w firmie eo Networks S.A.  Pracuję w niej od 2008 roku i to właśnie tam rozpocząłem swoją karierę jako programista JAVA. Wcześniej tworzyłem strony internetowe, portale, systemy w innych językach programowania, tj. PHP lub egzotycznym Borland Delphi!

Software craftsmanship

Tworzę oprogramowanie od wielu lat. Rola architekta nie zawsze idzie w parze z pracą jako programista. W każdej wolnej chwili uruchamiam swoje IDE i tworzę kod. Traktuję to priorytowo. Jest to mój zawód, wykształcenie i pasja. Od zawsze pragnąłem być inżynierem IT i nim jestem! W 100% podpisuję się pod manifestem Software craftmanship. Zależy mi, by oprogramowanie wychodzące z moich rąk było najwyższej jakości. Dużą wagę przykładam na czytelność kodu, nazewnictwo zmiennych oraz zwięzłość. Aktualnie realizuję projekty oparte o Spring Boot i architekturę mikroserwisów.

Team Leader

Zarządzanie zespołem, praca z ludźmi, delegowanie zadań dostarcza mi wiele radości i bardzo często dumy ze swoich współpracowników/kolegów/przyjaciół. Stawiam przede wszystkim na relacje międzyludzkie, na atmosferę w zespole. Jestem przeciwnikiem zarządzania przez chaos, a operowanie słowem zasób odnoszącym się do ludzi wywołuje we mnie dreszcze i ból żołądka.

Autor i recenzent

W latach 2010-2015 zajmowałem się m. in. systemami realizowanymi w środowisku Liferay. Pozwoliło mi to zdobyć ogromne doświadczenie, którym podzieliłem się w książce Liferay 6.x Portal Enterprise Intranets Cookbook wydanej przez Packt Publishing.

Jestem również recenzentem książki Liferay Portal Systems Development.

Trener

W swojej karierze programisty i architekta pragnę również dzielić się wiedzą i doświadczeniem poprzez prowadzenie szkoleń, prelekcji, czy też szeroko pojętym coachingiem. Prowadzę prelekcje wewnętrzne w firmie, z którą współpracuję. Niejednokrotnie byłem autorem szkoleń i trenerem zespołów o tematyce związanej ze środowiskiem Liferay.